Oferujemy przeprowadzenie postępowania mediacyjnego – sądowego i pozasądowego – jako wykwalifikowane i certyfikowane mediatorki.

Mediacja jest formą rozwiązywania sporów opierającą się na niewładczej ingerencji osoby trzeciej, bezstronnej i neutralnej wobec stron i ich konfliktu. Celem mediacji jest:
1) doprowadzenie do zawarcia przez strony sporu porozumienia, które jest wzajemnie akceptowalne i uwzględnia interesy oraz potrzeby obu stron;
2) odbudowanie pozytywnych relacji i podstaw współpracy pomiędzy stronami sporu



ZASADY POSTĘPOWANIA MEDIACYJNEGO

1. Zasada dobrowolności

2. Zasada poufności

3. Zasada bezstronności i neutralności

4. Zasada elastyczności

5. Zasada szybkości postępowania

6. Zasada niskich kosztów

7. Zasada autonomii konfliktu

8. Zasada satysfakcji obydwu stron

ZALETY MEDIACJI

1. Skuteczność (często prowadzi do zażegnania konfliktu, przerywa bieg terminów przedawnienia, a zakończona ugodą ma moc równą ugodzie zawartej przed sądem, która z kolei stanowi tytuł wykonawczy uprawniający do prowadzenia egzekucji)

2. Oszczędność czasu (trwa o wiele krócej niż jakiekolwiek postępowanie sądowe, często do trzech miesięcy a jej czas zależy tylko i wyłącznie od stron)

3. Oszczędność pieniędzy (łatwo oszacować koszty, stosunkowo niewielkie w porównaniu do kosztów i wydatków sądowych)

4. Pozwala na uniknięcie stresu związanego ze sprawą (spotkania na neutralnym gruncie, bezstronny mediator pozwala wypracować ugodę, rozmowy w przyjaznej atmosferze)

5. Dobrowolność mediacji (to strony decydują czy chcą rozpocząć i prowadzić mediację, którą w każdym czasie, bez żadnych konsekwencji, mogą przerwać)

6. Poufność mediacji ( tajność mediacji jest chroniona prawnie a mediator związany jest tajemnicą zawodową w odróżnieniu od postępowania sądowego, które co do zasady jest jawne )

7. Efektywne rozwiązanie sporu i naprawienie wzajemnych relacji stron konfliktu( obie strony wypracowują kompromis mając do dyspozycji wiele rozwiązań problemu; strony nie są zależne od decyzji sądu)



Mediacja dotyczy zarówno spraw cywilnych jak i karnym i możliwa jest zarówno na etapie przedsądowym, jak również w trakcie postępowania sądowego.